KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12177093

nr 1217 7093

Eeli Jaatinen

(1905-1970), Finland

Oljemålning, Barn. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 40x32 cm

Eeli Jaatinen, finländsk bildkonstnär född 1905, död 1970.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 19 november 2018
kl 18:57:48

19/11 15:31:41 1      Vinnande bud

Eeli Jaatinen

Läs mer om Eeli Jaatinen
All världens barn (Lisa Larson)